15 Temmuz şehidi PÖH Hakan Yorulmaz’ın babası: Bombanın altına koşa koşa gitti

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, FETÖ’nün darbe teşebbüsü sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan atakta doğum gününde şehit olan özel harekat polisi Hakan Yorulmaz’ın ailesini konutunda ziyaret etti.

Vali Tekbıyıkoğlu, şehit Hakan Yorulmaz’ın babası İsmail ve annesi Hamide Yorulmaz ile bir müddet sohbet etti.

“Türkiye’yi ele geçireceklerdi, benim oğlum ‘dur’ dedi”

Şehit Hakan Yorulmaz’ın babası İsmail Yorulmaz, “Yarın 15 Temmuz günlerden Cuma. 6 sene evvel darbenin olduğu gün birebir Cuma günüydü. Benim oğlum 7’inci ayın 15’i tıpkı Cuma günü doğdu. Birebir Cuma günü saati saatine gece 11.45’de şehit oldu. Benim oğlum hakikaten bir kahramandı. Benim oğlum ‘destan yazdı’ dedim. Çanakkale geçilmez ancak Türkiye’de geçilmedi. Bu kere Türkiye’yi ele geçireceklerdi. Benim oğlum ‘dur’ dedi” diye konuştu.

“Bombanın altına koşa koşa gidiyor”

Darbe teşebbüsünün olduğu gün oğlunun Ankara’ya taksiyle gittiğini söz eden Yorulmaz, “Arabası da yoktu. O gün mesai bittiği halde kendisi Gölbaşı’na taksi tutuyor, ‘şuanda Türkiye tehlike altında ben duramam’ diyor taksiyle misyonuna gidiyor. Bomba havacılık dairesine atılıyor orada 8 şehidimiz var. Bombayı duyduğu halde bombanın altına koşa koşa gidiyor. Benim oğlum o denli bir kahramandı” dedi.

“Halen ‘intikam alacağız’ diyorlar”

Kripto FETÖ’cülerin olduğunu anlata Yorulmaz, “Gözümüzün önünde birden fazla daha dolaşıyor bizi kahreden de bu. Yunanistan ile Ermenistan ile savaşsak, savaş biter ya ölürüz şehadete ereriz ya da öldürürüz yahut gazi oluruz. Fakat bu o denli değil ki içimizde bir sürü kripto beşerler var. Benim birçok tanıdığım beşerler var. Halende ‘intikam alacağız’ diyorlar” şeklinde konuştu.

Vali Tekbıyıkoğlu: Operasyonlar düzenleniyor

Emniyet, jandarma ve istihbarat ünitelerinin FETÖ’ye yönelik vakit zaman operasyonlar düzenlediği belirten Vali Bülent Tekbıyıkoğlu da “Emniyetimiz jandarmamız istihbaratımız kriptoları çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve vakit zaman da bunlara operasyonda düzenleniyor. FETÖ terör örgütü öteki terör örgütleri üzere değil. Gaz üzere şu odanın içerisine giriyor. O odanın formunu alıyor. İşte bardağın içine giriyor, bardağın biçimini alıyor. Teşkilatlarımızın hepsi bu bahis hakkında çalışıyor ve vakit zaman da operasyonlar düzenliyor” sözünü kullandı.

“Milletin istikbalinin de tekrar milletçe kurtarıldığı bir gün”

Vali Tekbıyıkoğlu, “15 Temmuz birebir vakitte çok kutsal bir gün. Ben o denli görüyorum. Bu hain kalkışmanın da bel taraf edildiği, milletin istikbalinin de tekrar milletçe kurtarıldığı bir gün. Birebir vakit da bir zafer günüdür. Şehitlerimizin hepsi kahraman. Bugün 15 Temmuz’un arefesi 14 Temmuz. Terörle gayrettir PKK unsularına yahut Kıbrıs’ta şehit olanların hepsi de birbirinden değerli. Bu memleket fedakar evlatlar sayesinde ayakta duruyor” dedi.

Gazi İbrahim Yılmaz ve ailesine de ziyarette bulunan Tekbıyıkoğlu ve Garnizon Kumandanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, Vilayet Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Barış Cücen, daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ile Vatan İçin Can Verenler Derneği’nde şehit yakınlarıyla bir ortaya geldi. Ziyaretlerde Vilayet Müftüsü Hasan Hayri Yaşar tarafından da Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildi. Vali Tekbıyıkoğlu, yaptığı ziyaretlerde çocuklara oyuncak ikram etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.