AKP’li lider polis ve jandarmaya küfür yağdırdı

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde AKP’li idare şurası üyesi ve tıpkı vakitte Gökçebey Sürücüler Odası Lideri olan Kadir Başlı ile yanındaki arkadaşları, yol denetimi yapan polise ve jandarma görevlilerine küfür ve hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. İsimli para cezası uygulanan 4 kişi, daha sonra hür bırakıldı.

3 Ağustos gecesi meydana gelen olayda, Zonguldak-Ankara yolunun Bakacakkadı mevkiinde meydana gelen olayda, trafik kontrolü yapan jandarma ve polis grupları, İsmail K. idaresindeki arabası durdurarak kimlik, ehliyet ve alkol denetimi yapmak istedi.

Ancak araç şoförü İsmail K. ile Gökçebey Sürücüler Odası Lideri ve AKP Gökçebey İdare Şurası Üyesi Kadir Başlı, güvenlik güçlerine zorluk çıkararak tartışmaya başladı.

Tartışma sırasında İsmail K. ile Başlı, güvenlik güçlerine hakaret ve küfür edip ederek mahzur olmaya çalıştı. Araçta bulunan 4 kişi gözaltına alındı.

ADLİ DENETİM İLE HÜR BIRAKILDILAR

Nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan şoför İsmail K’nın 1.6 promil alkollü çıktığı tespit edilirken, alkolmetreyi üflemeyi kabul etmediği için 5 bin 224 TL, alkollü araç kullanmaktan da bin 823 lira olmak üzere toplam 7 bin 47 TL ceza para cezası kesildi.

2 yıl 8 ay müddetliğine ehliyetine el konulan İsmail K. hakkında ayrıyeten trafik güvenliğini tehlikeye sokmak kabahatinden da soruşturma açıldı.

Ayrıca, araç şoförü, İsmail K. ile AKP’li Lider Kadir Başlı’ya, Gökçebey Sulh Ceza Hakimliğince Yurt Dışına Çıkma yasağı konuldu.

Haftada bir gün kontrollü hürlük kararları uygulama kararı verilen Başlı ile şoför İsmail K. tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

Öte yandan olay anında araçta bulunan köy muhtarı Erol Karatülü ve Recep Ç. savcılıkta alınan sözlerinin arkasında hür kaldı.

GÖRÜNTÜLERE REAKSİYON YAĞDI

Olay anında güvenlik güçleri tarafından çekilen görüntü toplumsal medyada paylaşılması üzerine güvenlik güçlerine hakaret ve küfür eden AKP’li Lider Başlı ile arkadaşlarına reaksiyon yağdı.

İYİ Parti Vilayet Lideri Yavuz Erkmen’in açıklamasında, şu tabirleri kullandı:

*Bugüne kadar devletçi kesilip, öbür bir partili yapmış olsa o şahsa demediğini bırakmayan AKP yöneticilerinin bu olay karşısında sesleri çıkmamış olayı suskunlukla geçiştirmişlerdir.

*Bu olay bize bir kere daha göstermiştir ki devletin güvenlik güçlerine yapılan kabul edilemez davranışları AKP’li birisi yaptığında görmezden gelmek AKP’nin evvelki kınama telaffuzlarının samimi olmadığını, siyaseten yapılan telaffuzlar olduğunu göstermektedir. ​

*Her vakit aslında güç koşullarda misyon yapan Emniyet, Jandarma ve güvenlik vazifelisi arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtiyor, bu olayla ilgili gerek isimli gerekse AKP tarafından yapılan süreç sonucunu bekliyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.