AKP’li Metin Külünk’ten Kılıçdaroğlu’nun ‘sarı bürokratlar’ çıkışı sonrası açıklama: ‘Bu ülkenin düşmanlarından medet uman asalaklar…’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün toplumsal medya hesapları üzerinden “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Paravan bir vakıf. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Fakat vakfın asıl idaresi, Erdoğan ailesi üyelerine ait” savında bulunurken, bürokratlara da “Sizi bu cürüm gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi” ihtarında bulunmuştu.

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu uyarısı üzerine bir “açıklama” yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun memurları tehdit ettiğini öne süren Külünk, “İzzet mahrumları bilmelidirler ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memuru, yalnızca ve yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden buyruk alır ve devletinden aldığı güçle eşkiyadan ürkmez” dedi.

Külünk, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sonları içinde yaşayan ürkekler, bu ülkenin düşmanlarından medet uman asalaklardır. O asalaklar, bu devletin memuru görünmüş olabilirler lakin hiçbir vakit bu ülkeye memur olmamışlardır. “Kişi kendinden bilir eli” demişler. Asalaklar ve parazitler, dünyanın bütün canlılarını asalak ve parazit sanırlar. Tehditleri de lakin cirimleri kadardır” diyerek devam etti.

Kılıçdaroğlu’na “Haydi bakalım! Sen açıkla açıklayacaklarını, bizim senden yana açıklayacak tek bir cümlemiz yok” diye seslenen Külünk, CHP önderini üstü kapalı biçimde tehdit etti. Külünk, “Öyle çıplaksın ki seni ve yakın tarihini meydanda biliyor milletimiz. Her şey aşikâr! Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” sözlerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, dün Twitter hesabı üzerinden yaptığı görüntü konuşmasında AKP’nin paravan vakıf aracılığıyla ABD’ye para aktardığı argümanında bulunurken kamudaki bürokratlara şöyle seslenmişti:

“Sarı bürokratlar. Sizler devleti, kanun dışı talimatlara uyarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Öncelikle birazdan açıklayacağım şey, skandalla yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Hedefim, komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak, çalışır hale getirmektir. Fakat size de bir yeterlilik yapıyorum, ‘sarılar.’ Sizi bu cürüm gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan, küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir basamakta kurtulun. Zira, hiç gündemlerinde yoksunuz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.