Android tablet Xiaomi Pad 5 sonrasında Redmi Pad 5G de geliyor

Resmi paylaşıma göre Xiaomi Pad 5 Android tablet modelinin altına konumlandırılacak Redmi Pad 5G yolda bulunuyor.

Xiaomi Pad 5 Android tablet serisi kaçıranlar için Pad 5 ve Pad 5 Pro olmak üzere iki farklı modelden oluşuyor. Bu modellerden Xiaomi Pad 5, uzunca bir süredir resmi olarak Türkiye’de de satılıyor. Ürün direkt olarak buradaki resmi satış kanalından 6 GB RAM + 256 GB depolama için 5.599 TL‘ye elde edilebiliyor. Bu fiyat yüksek gelenler içinse ürün gamına yakında bir Redmi Pad 5G Android tablet modeli dahil edilecek. Xiaomi’nin resmi bir anket paylaşımında isimsel olarak görülen ürün, şimdilik tam olarak neler sunacak bilinmiyor. Sadece isminde geçtiği için 5G desteğine sahip olacağı kesin olan tablet, yüksek ihtimalle 300 dolar altında bir fiyata sahip olacak ve bütçe dostu tablet pazarından pay almaya çalışacak. Burada Realme Pad serisi ve Nokia T20 gibi cihazların karşısına çıkılacak.

Kısaca hatırlamak adına Türkiye’de satılan Xiaomi Pad 5’e gücünü Snapdragon 860 işlemci veriyor. Türkiye’de halen satılmayan Xiaomi Pad 5 Pro modeli ise gücünü Snapdragon 870 işlemciden alıyor. Ortak olarak 11 inç boyutunda 2560×1600 piksel 500 Nit 120 Hz LCD ekran üzerine kurulan tabletlerden Mi Pad 5’in arkasında tek bir 13 megapiksel kamera yer alıyor.

Xiaomi Pad 5 Pro’nun arkasında 5G sürüm için 50 megapiksel + 5 megapiksel, 5G olmayan sürüm içinse 13 megapiksel + 5 megapiksel kameraları bir araya geliyor. Önde ise iki model için de 8 megapiksel selfie kameralarına yer verilmiş.

Not: Görsel temsilidir.

Redmi Pad 5G yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.