Beyazıt’taki çatışmada 53 yaşındaki oyuncu hayatını kaybetti

İstanbul Beyazıt Çadırcılar Sokak’ta Pazartesi günü saat 10.00 sıralarında silahlı çatışma yanmış, 1’i polis 7 kişi yaralanmıştı.

Çatışmanın ortasında kalan Azerbaycan asıllı Kamran Dadashzade ise başına isabet eden kurşunla ağır yaralanmıştı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Kamran Dadashzade hayat savaşını kaybederek hayata gözlerini yumdu.

İstanbul’da ailesiyle birlikte yaşayan Kamran Dadashzade’nin birçok dizi ve sinemada rol alan bir oyuncu olduğu ortaya çıktı.

Oyunculuk hayatına Türkiye’de devam etti

Azerbaycan Sumgayıt Devlet Dram Tiyatrosu oyuncusu olan Dadashzade’nin Türkiye’de de oyunculuk hayatına devam ettiği öğrenildi.

16 ve 20 yaşlarında iki kız çocuğu babası olan Dadashzade oyunculuğa ek olarak elektrik işleri ile uğraşıyordu.

Çatışmanın yaşandığı gün gereç çantası ile elektrik işlerini yapacağı iş yerine yanlışsız yürüdüğü ve kurşunların amacı olduğu öğrenildi.

“Karıncayı incitmeyecek bir insandı”

İHA’nın aktardığına nazaran Umut Oyuncuları Tiyatrosu sahibi Ayhan Ünlü, arkadaşı Kamran Dadaşzade’nin vefatına inanamadıklarını söyleyerek, “Karıncayı incitmeyecek bir insandı, dört dörtlük bir insandı. 3.5 yıllık bir arkadaşlığımız vardı adamın hayatı dizi ve oyunculuktu. Onun yanı sıra elektrik işiyle uğraşıyordu. Beyazıt’a elektrik tadilatı için gitti. Eşine ben bugün geç çıkacağım demiş. Olayın ortasında kalmış. Orada kendisini savunamıyor ve başından vuruluyor. Sonra hastaneye kaldırılıyor. Orada dün saat 10.30’da vefat ediyor. Cenazesi İstanbul’da defnedilecek. Kendisi Azerbaycan’da tanınan ve bilenen bir oyuncuydu. Özel bir Türk televizyonunda dizide oynamıştı. O dizide Azerbaycan cumhurbaşkanını oynamıştı. Şu an herkes şokta beni arıyorlar olayın aslı var mı diye. Zira milleti inandıramıyoruz bu türlü bir mevt nasıl olur diye. Sessiz bir insandı. 10 lirası varsa 5 lirasını sana verebilecek bir insandı. Yeri geldi mi aç tok çalıştık. Sen nasılsan o da öyleydi. Karşısındaki beşere nazaran biriydi. Şoktayız” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.