Bugün Bu 11 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Haftanın son işlem gününde, birçok altcoin projesinin ekosisteminde yenilikler öne çıkıyor. Bu yazımızda, bugün gerçekleşecek olan borsa listelemelerini ve ağ güncellemelerini görebilirsiniz. Ayrıca, bazı projelerin arkasındaki ekipler, soru cevap etkinliği gerçekleştirecek. Böylece kullanıcı tabanlarını sağlama alıp planlarını paylaşacaklar. İşte detaylar…

Bugün, 11 altcoin projesi için büyük gün

 • World Mobile Token (WMT), erken staking ekran görüntülerini bugün, TSİ 14’te alıyor.
 • RFOX (RFOX), VALT CitiXens NFT’si için minting sürecini bugün başlatacak.
 • Puli (PULI), Bubblemaps ile soru cevap etkinliğini TSİ 23’te gerçekleştirecek.
 • BitcoinZ (BTCZ), Connect-Z entegrasyonu ile Binance Smart Chain kullanıcılarının BTCZ’yi tokenize halde kullanabileceğini duyurdu.
 • Strader (SD) ve HEdera (HBAR), TSİ 18.30’da Twitter üzerinden soru cevap etkinliği gerçekleştirecek.
 • Verasity (VRA), TSİ 17’de soru cevap etkinliği gerçekleştirecek.
 • KuCoin, Saddle Finance’i (SDL) USDT ve BTC çifti ile TSİ 17’de listeliyor.
 • BitMart, Redlight Chain’i (REDLC) USDT çifti ile TSİ 18’de listeliyor.
 • Narkasa, The Sandbox’ı (SAND) listeliyor.
 • Cardano geliştiricisi Input Ourput, Deadalus cüzdanının mainnet versiyonunu duyurdu.
 • Ethereum Name Service’ın (ENS) arkasındaki şirket GoDaddy’e dava açtı.

Piyasada son durum nedir?

Birkaç gün süren olumsuz fiyat hareketlerinin ardından, Bitcoin, sonunda imrenilen 20.000 doları geri alarak yükseldi. ETH 1.700 doların üzerine çıkarken, SOL ve DOT günlük %9 yükseldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geçtiğimiz birkaç gün, birincil kripto para birimi için oldukça acımasızdı. Ağustos ayının sonunda gıpta ile bakılan 20.000 doları çoktan kaybetmişti ve yeni ayın başlaması daha da fazla acıyı beraberinde getirdi.

Bu, varlığın saatler içinde 1.500 dolar düşerek altı haftanın en düşük seviyesi olan 18.500 dolara düştüğü Çarşamba günü doruğa ulaştı. Bu seviyeyi korumayı başardı ve dün bildirildiği gibi 19.000 dolara sıçradı. Avrupa Merkez Bankası, tarihinin en yüksek faiz artışını (75 baz puan) açıkladığında BTC ürkmedi bile ve bu seviyede kaldı.

Ancak, saatler önce BTC, saldırıya geçti. Boğalar kripto para birimini yukarıya doğru zorladı ve Bitcoin 1.000 doların üzerine çıktı. Böylece iki haftanın en yüksek seviyesi olan 20.700 doların biraz üzerine yükseldi. Piyasa değeri 400 milyar dolara yaklaştı ve altcoin’ler üzerindeki hakimiyeti yüzde 38.5’e yükselerek bir miktar zemin topladı. Altcoinler dün BTC’den daha iyi performans gösterdi ve şimdi çoğu, en büyüğü tarafından yönetilen yeşilde. Ethereum, hafta ortası düzeltme sırasında 1.500 doların altına düştü, ancak Merge için artan beklentiyle dün 1.650 dolara yükseldi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.