Çatal Bıçak Ekibiniz Pas Lekeleriyle Mi Kaplı? Bu Numara İle Kısa Müddette Yok Olacaklar

Pas yolun sonu üzere görünebilir, lakin bu oksitlenmiş objeleri kurtarmak mümkündür. Pası nasıl çıkaracağınızı öğrendikten sonra, o çatal bıçak kadrosunun yahut kıymetli şef bıçağının yeni üzere görünmesini sağlayabilirsiniz. Pası çıkarmak için bir dizi farklı usul vardır ve bunların birçok mutfağınızda bulunan materyalleri kullanır. Pası çıkarmanın ve metalinizi hayata döndürmenin yedi yolunu keşfedin.

BU DOĞAL KARIŞIM, PAS LEKELERİNİN KISA MÜDDETTE YOK OLMASINI SAĞLAYACAKTIR1. PASLANMAYI BEYAZ SİRKE İLE ÇIKARIN

Sirkenin temizleyemediği bir şey var mı? Değerli ölçüde paslanmış eşyaların üstesinden gelmek için paslı aletlerinizi yahut bıçaklarınızı bir kase sirke içine daldırın ve gece boyunca bekletin. Düzgünce ıslattıktan sonra onları sirkeden çıkarın ve çelik yünü yahut tel fırça ile pası ovalayın. Kalan pas lekeleri varsa, süreci tekrarlayın ve objeyi daha uzun mühlet ıslatın. Tüm pas temizlendikten sonra, bulaşık deterjanı ve su ile temizleyin ve uygunca kurulayın.

2. KABARTMA TOZU İLE PASI TEMİZLEYİN

Kabartma tozu, hafif pas lekesi olan eserlerde yeterli sonuç verir. Ayrıyeten ince metalden yapılmış eserlerde de işe fayda. Su ve kabartma tozunu kalın bir macun halinde karıştırın ve macunu metalin her yerine yayın, paslı noktaların güzelce kaplandığından emin olun. Macunu bir saat kadar objenin üzerinde bekletin. Objeyi ovalamak ve pası çıkarmak için çelik yün yahut tel fırça kullanın. Macunu suyla durulayın ve yeterlice kurulayın.3. PASI LİMON VE TUZLA ÇIKARIN

Bu teknik, küçük pas lekelerinin üstesinden gelmek için limonun asitliğini tuzun aşındırıcılığıyla birleştirir. Paslı alanları tuzla kaplayın ve akabinde tuz katmanının üzerine limon suyunu sıkın. Tuz ve limon karışımını yaklaşık iki saat bekletin. Objeyi limon kabuğuyla ovalayın yahut lekeler inatçıysa çelik yünü yahut tel fırça kullanın. Limon, tuz ve pas kalıntılarını durulayın ve yeterlice kurulayın.

4. PASI BULAŞIK SABUNU VE TUZLU PATATESLE ÇIKARIN

Bizi hakikat duydunuz: bir patates. Tüm patatesler, birçok paklık eserinde kıymetli bir bileşen olan oksalik asit içerir. Oksalik asit pası çözer ve ayrıntılandırma yahut kabartma süreci olmayan metal kesimler için pası temizlemek için olağan bulaşık deterjanı ve patates kullanabilirsiniz. Bir patatesi ikiye bölün, kestiğiniz yeri bulaşık deterjanı ile kaplayın ve patatesin üzerine tuz (veya kabartma tozu) serpin. Tuz / kabartma tozu, çözülürken pası kazımaya yardımcı olmak için hafif bir aşındırıcı vazifesi görür. Pası çıkarmak için paslanmış alanı patatesle ovun. Güzelce durulayın ve kurulayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.