CHP’li belediyeler şiddete karşı harekete geçiyor

CHP’nin tabip kökenli Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Savaş, “İktidar gerekeni yapamıyorsa, belediyeler olarak elimizden geleni yapacağız” dedi.

CHP’li belediye liderleri, başta sıhhat işçisi olmak üzere kimi meslek kümelerine yönelik taarruzların giderek artması üzerine, “İktidar yapmıyorsa şiddetle çabayı biz yapalım” diyerek kampanya başlatacak. CHP’nin hekim kökenli Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş, “Merkezi idare gerekeni yapamıyorsa, belediyeler olarak biz elimizden geleni yapacağız. CHP’li Büyükşehir Belediye Liderlerimiz ile Ağustos ayında yapacağımız toplantıda mevzuyu gündeme getireceğiz. Neler yapabileceğimizi daima birlikte değerlendireceğiz” dedi. SÖZCÜ’ye konuşan Savaş,  şunları kaydetti:

Lütfü Savaş

– Belediye olarak şiddeti engellemek üzere bir kampanya yapmaya karar verdik. Tüm kurumlarla işbirliğine hazırız. Tek bir saldırıyı engellemek bile kardır.

– Kampanya ile hemşehrilerimize tüm irtibat imkanları ulaşacağız. Sıhhat çalışanlarının şiddet nedeniyle yaşadığı tüm aksiliklerin halk sıhhatini ne kadar çok etkilediğini anlatacağız. Kentimizin her tarafına bilgilendirici afişler asacağız, billboardlarımızda, toplumsal medya kanallarımızda çalışmalar yapacağız.

– Bütünüyle şiddet konusunun örgün eğitim müfredatında olması gerektiğini düşünüyoruz, mevzunun eğitim sistemine dahil edilmesini isteyeceğiz.

Mariam Kavakçı, Instagram’daki paylaşımında, “Ayıplıyorum bu türlü tabipleri, Allah ıslah etsin” paylaşımı yaptı.

Cumhurbaşkanı’nın danışmanı Kavakçı hekimleri maksat gösterdi

Eski Malezya Büyükelçisi Merve Kavakçı’nın kızı, Cumhurbaşkanı Danışmanı Mariam Kavakçı, Konya’da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’nın katledilmesinin akabinde Türkiye genelinde grev yapan sıhhat çalışanlarını amaç aldı. Mariam Kavakçı, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı: “İçki, şiddet ve insan ölümlerinin önde gelen sebeplerinden olmasına karşın içkilerine laf ettirmeyen hekim arkadaşlar, temiz hastaları mağdur ederek şiddeti protesto etmeye karar vermişler. Bu türlü yaparak ne değişecek sanki?”

Grev kararı nedeniyle kendisine ulaşan mağdurlar olduğunu öne süren Kavakçı, “Ayıplıyorum bu türlü hekimleri, Allah ıslah etsin” paylaşımı yaptı.

Kavakçı, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Lideri Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın da yer aldığı bir fotoğrafı #TTBkapatılsın etiketi ve “Bunlar hekimse, sizin üzere tabipler olmaz olsun” yorumuyla paylaşılan bir iletisi da paylaştı.

Devlet Bahçeli

Bahçeli, hekimlerin hareketini ‘Gayrimeşru’ ilan etti

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı bildirisinde, Konya Kent Hastanesi’nde Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesinin akabinde tabiplerin greve gitmesinin ‘gayrimeşru bir eylem’ olduğunu söyledi. Bahçeli, iletisinde şunları kaydetti:

– Türkiye düşmanı ellerde prestij ve inandırıcılığını kaybeden, bölücülüğün aparatı haline gelen Türk Tabipleri Birliği’nin amaçlı kışkırtmasıyla hekimlerimizin 2 gün mühletle boykot yapmalarını çok yanlış buluyor, muayenelerin iptalini de mahsurlu ve gayrimeşru bir aksiyon olarak değerlendiriyorum.

– Geçmişte PKK’nın şehit ettiği tabip, ebe ve hemşirelerimize sesi çıkmayan, bölücü terör örgütüne reaksiyon göstermeyen Türk Tabipleri Birliği’nin sıhhat sistemimizi kundaklama, hekimlerimizi istismar ve tedavi süreçlerini aksatma teşebbüsü rezalettir, arka niyetliliktir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.