Coronada son durum ne? Sıhhat Bakanlığı açıkladı

Sıhhat Bakanlığı’nın açıkladığı 21 Mayıs 2022 Cumartesi gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna nazaran son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybetti. Yeni hadise sayısında ise düne nazaran artış yaşandı.

Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 21 Mayıs’a ilişkin datalara nazaran, 138 bin 386 test yapıldı.

Aktüel datalara nazaran, bin 264 yeni hadise tespit edilirken 3 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 219 kişi sıhhatine kavuştu.

AŞILAMADA BİRİNCİ SIRADA HANGİ KENT VAR?

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN OLAY VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 20 Mayıs bilgilerine nazaran, dün 129 bin 945 test yapılmıştı. Dün, bin 17 hadise tespit edilirken, 4 kişi hayatını kaybetmiş ve bin 148 kişi sıhhatine kavuşmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.