Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Kirişci, Yozgat’ta rafting yaptı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkiye Rafting Federasyonu mesken sahipliğinde 16-20 Temmuz tarihlerinde Yozgat’ın Çekerek ilçesinde birinci defa düzenlenecek olan Milletlerarası Rafting Türkiye Grand Prix´si (Uluslararası Kulüpler Kupası) açılışını gerçekleştirdi.

Organizasyon, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi işbirliğinde ilçede oluşturulan yapay rafting parkurunda düzenlenecek turnuvada İtalya’dan 2, Kazakistan’dan 3, Gürcistan’dan 2, Ermenistan’dan 1 ve Türkiye’den 30 ekip olmak üzere 350’ye yakın sportmen başarılı olabilmek için ter dökecek. Sportmenlerin yanı sıra antrenör, hakem ve teknik grupların de katılacağı şampiyonanın bölgeye sportif, kültürel ve ekonomik manada kıymetli bir bedel katması hedefleniyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, açılışını yaptıkları parkurda rafting yaparak Türkiye Rafting Federasyonu Lideri Fikret Yardımcı’dan parkur hakkında bilgi aldı.

Parkurun süper olduğunu vurgulayan Oktay yaptığı açıklamada, “Şu anda ‘Dünyada 2. Mükemmeliyet Merkezi Sertifikası’nın verildiği yer. Rafting yapan atletlerimiz da bunun farkındalar. Biz de Sayın Bakanımızla yalnızca denemeye çalışacağız. Ben tüm atletlerimize buradan iyi olsun diyorum, muvaffakiyetler diliyorum. Esasen yarın da yeniden Gençlik ve Spor Bakanımızla sizleri izlemeye geleceğiz. Yarın rafting için daha geniş bir vakit ayıracağız, sizlerle birlikte olacağız. Tekrar iyi olsun, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.