Deniz Akkaya mahpus istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı

Manken Deniz Akkaya, eski menajeri Merih Yılmaz’ı, yanında bulunan 5 bireyle darbettirip zorla aracına el koyduğu teziyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı.

Eski model Deniz Akkaya’nın eski menajeri Merih Yılmaz’ın anlaştığı firmalardan alınan fiyatı eksik yatırdığını ve bu nedenle kendisine borcu olduğunu öne sürerek yanında bulunan 5 şahısla birlikte Yılmaz’ı darbettirip zorla aracına el koyduğu argüman edilmişti. Başına gelen olayların akabinde Yılmaz, Gasp Ofis Amirliği’nin yolunu tuttu.

10 YIL 5 AY HAPİS

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonunda Deniz Akkaya ve beraberindeki 5 kuşkulu hakkında ‘Hukuki Alacağını Tahsil Etmek Emeliyle Yağma Yapmak’, ‘Cebir Tehdit yahut Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Mahrum Kılma’ cürümlerinden 10 yıl 5 aya kadar mahpusları istendi.

“ÜCRETİMİ EKSİK ÖDEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI”

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Deniz Akkaya, ve başka 4 sanık avukatları ile katıldı. Deniz Akkaya’nın avukatı kapalılık talebinde bulundu. Mahkeme heyeti saklılık talebini reddetti.

Hakim karşısında savunması yapan Deniz Akkaya, Merih Yılmaz ile daldan bir arkadaşının tavsiyesi ile çalışmaya başladığını belirtti. Reklam emelli çalıştığı firmalardan alınan fiyatı Merih Yılmaz’ın hesabına yatırdığını belirten Akkaya, “Kendisine güvendiğim için firmanın bana ne kadar fiyat ödediğini sorgulamıyordum. Kimi şahıslardan Merih Yılmaz hakkında firmadan alınan parayı eksik yatırıyor denildiği duydum. Anlaştığım firmalarla görüştüğümde Merih Yılmaz’’ın hakkım olan paraları bana eksik yatırdığını öğrendim” dedi.

 “BORCUNU ARABASIYLA ÖDEDİ”

Merih Yılmaz’ı görüşmek için avukatının ofisine çağırdığını belirten Akkaya, “Kalabalık bir ortamdı. Bir toplumsal sorumluluk projesi için kontrat şartlarını konuşuyorduk. Merih Yılmaz geldikten sonra benden kestiği paralar hakkında tekrardan firmalarla görüştük. Parası olmadığını söyleyerek borcunu otomobiliyle ödemeye karar verdi ve benim üzerime geçirmek için gittik sonrasında bu süreç yaşandı” diyerek savları kabul etmedi.

“YÜZLEŞTİK”

Deniz Akkaya’nın avukatı manzara kayıtlarının üzerinde oynanma ihtimali olduğunu ileri sürdü. Eski modelin reklam ve tanıtım için anlaştığı firma çalışanı sanık Uğur Kemal Suksan ise “Deniz Hanım beni çağırmıştı. 350-400 bin lira dolandırılmıştı. Merih ile yüzleştik. Dövme, hengame ve darp üzere bir şey yaşanmadı. Merih bize 50 bin lira verdim deyip oysaki Deniz Akkaya’ya 20 bin lira vermiş. Hem ünlüler üzerinden hem bizim eserlerimizin satılan kutu üzerinden para alıyordu” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

ERTELENDİ

Diğer tutuksuz sanıklar Erdi Taşçı, Murat Demir ve Oğuzhan Müezzinoğlu savunmalarında özetle hengame olayı gerçekleşmediği yalnızca konuşulduğunu tabir etti.

Mahkeme eksik konuların dinlenmesi üzere duruşmayı erteledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.