DEVA Partisi Karaman Vilayet Lideri’ne akın: MHP’lileri adres gösterdiler

DEVA Partisi Genel Lider Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, partisinin Karaman Vilayet Lideri Burak Demirer ile birlikte bir gazetecinin, MHP vilayet teşkilatı tarafından akına uğradığını sav etti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ekmen, “Karaman Vilayet Liderimiz Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger, saat 00.15 sularında, MHP Karaman Merkez İlçe Lideri ve 8-10 kişi tarafından sopalarla ağır hücuma uğramışlardır” dedi.

“Müşahade altında tutulan arkadaşlarımıza geçmiş olsun” diyen Ekmen, “Kahpe taarruzlarla bizi yıldıramazsınız” tabirlerini kullandı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da Twitter hesabından “Karaman Vilayet Liderimiz Sn. Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger Bey’e yönelik alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizin siyasi şiddete teslim edilmesine müsaade etmeyeceğiz!” açıklaması yaptı.

Yeneroğlu, akının ilçe belediyesinin imar yolsuzluğunun ortaya çıkarılması ile ilgili olduğunu öne sürerken “Saldırıyı gerçekleştiren şahsen MHP ilçe lideri ve idaresinde olan kişiler” savında bulundu.

“KAÇAK YAPI RANTIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA ÖNCESİ…”

DEVA Partisi kurucularından Avukat Tunahan Elmas ise olayın akabinde yaptığı açıklamada, hücumun akabinde Burak Demirer’in yüzüne 4 dikiş atıldığını belirtip “Alçakça hücumlar bizi yolumuzdan döndüremeyecek” dedi.

Elmas, açıklamasının devamında “Başkanımızın, Karaman Belediyesinin kaçak yapı rantına dair yapacağı basın açıklamasından evvel gerçekleşen bu atakta mahallî gazetecilerden Hüseyin Ölger de ağır halde darp edilmiştir. Liderimiz hastahanede ve hayati tehlikesi yok. Türel sürecin sonuna kadar takipçisiyiz” tabirlerini kullandı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.