Dursun Özbek: Büyük finansal yükten kurtulmuş olacağız

Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Özbek, genel heyette yaptığı konuşmada, “Galatasaray’ı daha düzgün günlere ulaştıracağız. Yarın teveccüh gösterip önerdiğimiz bu projelere yetki verirsiniz kulübün üzerindeki büyük finansal yükten kurtulmuş olacağız” dedi.

Galatasaray Spor Kulübü İnanılmaz Genel Heyet Toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantı sonucunda 2022 yılı bütçe tasarısı görüşüldü ve bütçe oy çokluğu ile onaylandı. Oturumu yönetecek olan Divan Şurası Heyeti, Galatasaray Spor Kulübü Genel Heyeti tarafından oylanırken, oylama sonucunda Metin Sinan Aslan başkanlığında heyet oluşturuldu.

Genel Kurul’da konuşma yapan Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Özbek, “Galatasaray’ımızın geleceği için çok değer arz eden mevzuları konuşmak için bir ortaya geldik. Önümüzde çözülmesi gereken birçok sorun var. Biz Galatasaraylılar, birlikte olursak bu sorunun tamamını çözecek gücümüz de var. Artık küskünlükleri, hengameleri bırakmanın ve birlikte olmanın koşul olduğu günlere geldik. Bugün öncelikli olarak bütçemizi siz kıymetli üyelerimizin takdirine sunarak tahlile kavuşturmak istiyoruz. Faaliyet gelir sarfiyat istikrarına denk bir bütçe oluşturmaya çalıştık. Hepinizin bildiği üzere kulübümüzün üstünde önemli bir faiz yükü var” dedi.

“BÜYÜK BİR FİNANSAL YÜKTEN KURTULMUŞ OLACAĞIZ”

Kulübü mali açıdan güçlü ve sürdürülebilir hale getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Lider Özbek, “Eğer yarın teveccüh gösterip önerdiğimiz bu projelere yetki verirsiniz kulübün üzerindeki büyük finansal yükten kurtulmuş olacağız. Bunu da hatırlatmak istiyorum. Böylelikle gerçek manada da denk bütçeye ulaşacağız. Bizim en kıymetli amacımız yarın herkesin gurur duyacağı bir Galatasaray’ı çocuklarımıza, torunlarımıza bırakmak olacaktır. Bunun için Galatasarayımızın mali açıdan güçlü, sürdürülebilir sportif muvaffakiyete sahip, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmeliyiz. Galatasaray’ı daha yeterli günlere ulaştıracağız. Bunu daima birlikte çalışarak başaracağız bedelli Galatasaraylılar. Bunun için sizin de desteğinize her zamankinden daha fazla gereksinimimiz var. Hepinize sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. Galatasaray’a yakışır bir genel konseyi olmasını diliyorum” tabirlerini kullandı.

Başkan Dursun Özbek’in açılış konuşmasının akabinde Galatasaray Spor Kulübü İdare Konseyi Muhasip Üyesi Levent Yaz, Galatasaray Spor Kulübü 2022 Yılı Solo Bütçe Sunumu’nu gerçekleştirdi. Toplantı 2022 yılı bütçesinin oylamasıyla sona erdi. 2022 yılı bütçe tasarısının Genel Kurul’da oy çokluğu ile kabul edilmesiyle toplantı sona erdi.

Galatasaray Spor Kulübü Genel Şurası, yarın saat 10.00’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu’nda yapacağı Fevkalâde Genel Şura için tekrar toplanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.