Eski Galatasaraylı futbolcu Lukas Podolski: ‘Ben gerçek bir aslanım’

Polonyalı yıldız futbolcu Lukas Podolski, GSTV’ye konuk oldu.

Türkiye’yi ve Galatasaray’ı özlediğini belirten Podolski, “Kusursuz hissediyorum. Burada olmayı özlemişim zira bu stadyumda bu özel taraftarla inanılmaz anılarım bulunuyor. İstanbul’u ve Türkiye’yi çok sevdiğimi herkes biliyor” dedi.

Ali Sami Yen’deki atmosferi tekrardan hissetmek istediğini aktaran Polonyalı yıldız, “Benim kulübüm Galatasaray, tıpkı vakitte ben de gerçek bir aslanım. Geri döndüğüm için memnunum fakat dönem başlayınca da rastgele bir müsabakayı izlemeyi istiyorum. Buradaki atmosferi hissetmeyi arzuluyorum” diye konuştu.

“AİT OLDUĞUN YERDE OLMAYABİLİRSİN”

Podolski, makûs bir dönemi geride bırakan eski kulübüne ait yorumlarda bulunarak “Geçen dönem Galatasaray armasının standartlarında geçmedi lakin bu bir spor bazen ilişkin olduğun yerde olamayabilirsin. Umarım önümüzdeki yıl daha âlâ bir noktada oluruz lakin söylediğim üzere futbolda inişler ve çıkışlar olabiliyor. Galatasaray’ın büyük bir tarihi, kültürü, gücü ve taraftarı var. Gelecek sene daha âlâ olacaktır” tabirlerini kullandı.

Futbol dışındaki hayatında da değinen yıldız isim, “Ferdî hayatımda ise değişen bir şey yok. Her şey yolunda. Bir kızım oldu. İki çocuğumla Polonya’da oyunlar oynuyorum. Vaktin, kentin tadını çıkartıyorum. Uygun vakitlerimde da Türkiye’ye geliyorum. Burada olmak beni yeterli hissettiriyor” dedi.

Taraftarın ehemmiyetinden bahseden Podolski, “Taraftarlar kulüp için çok kıymetli. Onlar olmazsa hoş oyun ve atmosfer olmaz. Benim için değerli olan taraftarla olan güzel bağdır. Ne kadar yeterli bir bağ kurulursa kulüp de o seviyede başarılı olabilir. Dediğim üzere bir maçı kale gerisindeki taraftarlarla izleyip atmosferi hissetmek istiyorum. Galatasaray ve Türkiye’de futbol oynadığım için çok memnunum. Yaşadığım tüm anılar kalbimde” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.