Galatasaray’ın UEFA Kupası zaferinin 22. yıl dönümü

Galatasaray Kulübü, 1999-2000 döneminde kazanılan UEFA Kupası zaferinin 22. yıl dönümü nedeniyle kutlama iletisi yayımladı.

Sarı-kırmızılıların yaptığı paylaşımda, “Türk futbol tarihinde kazanılmış en büyük zafer! Biz daha güzelini yapana kadar en yeterlisi bu! Namağlup UEFA Kupası Şampiyonu Galatasaray!” sözleri yer aldı.

Sarı-kırmızılıların yaptığı “Günaydın Galatasaray Ailesi” paylaşımında da, UEFA Kupası zaferinin 22. yılına ithafen devrin teknik yöneticisi Fatih Terim’in fotoğrafları yer aldı.

Galatasaray, 1999-2000 döneminde UEFA Şampiyonlar Ligi kümelerinde üçüncü olarak Avrupa’daki uğraşına UEFA Kupası ile devam etmiş, finale gelene kadar İtalya’nın Bologna, Almanya’nın Borussia Dortmund, İspanya’nın Real Mallorca ve İngiltere’nin Leeds United gruplarını kupanın dışına itmişti.

Sarı-kırmızılılar, 17 Mayıs 2000’de Danimarka’nın başşehri Kopenhag’da oynanan finalde ise bir öbür İngiliz takımı Arsenal’a olağan müddeti ve uzatmaları 0-0 biten maçın akabinde penaltı atışlarıyla üstünlük sağlayarak UEFA Kupası’nı kazanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.