Güneş hami kullanırken dikkat etmeniz gerekenler!

Güneşin ziyanlı ışınlarına karşı güneş kollayıcı kremler kullanmak bir muhtaçlık.Fakat güneş hami kullanırken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar bulunuyor.

Sizler için derlediğimiz bu noktalara dikkat ederek güneş hami kullanmanızı öneririz.İşte dikkat etmeniz gerekenler..

Doğru eser tercihi

Her güneş kollayıcı krem her cilde uygun değildir.Bu yüzden cildinize nazaran ve ogün yapacağınız aktifliğe uygun krem seçmelisiniz.Eğer yağlı bir cilde sahipseniz cilde daha uygun tutunan kremler tercih edin.Örneğin denize yahut havuza girecekseniz suya sağlam güneş kollayıcı seçmelisiniz.

Her mevsim kullanın

Güneş koruyucuyu yalnızca yaz aylarında kullanmayın bu koruyucuları her mevsim kullanabilirsiniz.Aksi taktirde güneşin ziyanlı ışınları cildinize ziyan verebilir.

Doğru zamanlama

Güneş gözetici kremleri yanlışsız vakitte kullanmak son derece değerlidir.Kremden tam manasıyla yarar alabilmek için güneşe çıkmadan yaklaşık 20 dakika evvel bu koruyucuları sürmelisiniz.

Temiz cilt

Güneş kollayıcı kremler cildinizde birtakım kalıntılar bırakacağı için gün sonunda kesinlikle cildinizi temizlemelisiniz..

Gün içinde yenileyin

Güneş kollayıcı kremler tesiri uzun müddet olmayan eserlerdir.Bu yüzden gün içerisinde orta ara yine sürmeniz gerekmektedir..

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.