Hablemitoğlu soruşturmasında aranıyordu: Sabah gazetesi Levent Göktaş’ın imajlarını yayımladı

DUVAR- Ankara’da 20 yıl evvel meskeninin önünde suikaste uğrayan Necip Hablemitoğlu’nun öldürülmesinde ‘planlayıcı’ olarak aranan eski Özel Kuvvetler mensubu Mustafa Levent Göktaş’ın manzaraları ortaya çıktı.

Sabah gazetesinde yer alan habere nazaran, ikinci dalga operasyonun başladığı 8 Haziran sabahı Levent Göktaş’ın konutu ve ofisine eş vakitli operasyon yapıldı. Levent Göktaş iki adreste de bulunamadı. Göktaş’ın kızının oturduğu sitede öbür bir daire kiraladığını tespit eden polis, bu adrese gitti fakat bulamadı. Sitenin güvenlik kamerası kayıtlarından kaçtığı belirlenen Göktaş’ın izi sürülmeye başlandı. İstanbul’da aranmaya başlayan Göktaş’ın kendi aracıyla bir şirkete gittiği, daha sonra da restoranda iki kişi ve bir avukat ile görüştüğü ortaya çıktı.

BIYIKLARINI TUVALETTE KESMİŞ

Buluştuğu şahıslar A.G, Y.Ö. ve avukat K.E. ile görüşen Göktaş, restoranın tuvaletinde ise tanınmamak için bıyıklarını kesti. Göktaş’ın yakalanması için oluşturulan özel grup, Göktaş’ın buluştuğu bireylerle birlikte Antalya’ya gittiğini tespit etti. Göktaş’ın görüştüğü şahısların yaşadığı adresleri tespit eden Ankara ve Antalya Emniyetine bağlı polis takımları A.G.’nin meskenine baskın yaptı. A.G.’nin konutunda Göktaş bulunamazken, polis A.G. ile Ö.Y.’yi gözaltına aldı.

VİLLA KİRALAMIŞ

Yakalanan bireylerin sorgularında Göktaş’ın Antalya’daki işbirlikçilerden 6 aylığına villa kiralamasını istediği, nakit parayla saklanmak için villanın kiralandığı belirlendi. Göktaş’ın işbirlikçilerden kendisini yurtdışına kaçırmaları için yardım istediği sav edildi.

SIRT ÇANTASIYLA YOLLARDA…

Antalya’da güvenlik kameraları izlendikten sonra, Göktaş’ın bıyıkları kesilmiş halde Antalya’da sırt çantasıyla sokaklarda dolaştığını belirledi. Operasyonun birinci gününden itibaren Antalya’ya gelen Göktaş’ın 15 Haziran’a kadar Antalya’da kaldığını, burada yakalanacağını anlayınca da tekrar İstanbul’a kaçtığını belirledi.

YAKALANMAMAK İÇİN ÖNCÜ ARAÇ ÖNLEMİ

Göktaş, Antalya’da iki araç kiraladıktan sonra tekrar yola çıktı. Polis uygulama noktalarında yakalanmamak için öncü araç kullandığı tespit edilen zanlının İstanbul’a gelerek bir kişinin meskeninde kaldığını tespit etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla meskene baskın yapan polis, Göktaş’ın bir gece burada kaldıktan sonra taksiyle Anadolu yakasındaki Üsküdar’da bulunan büyük bir şirketin merkezine gittiğini tespit etti. Göktaş’ın yakalanması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla şirket binasına da operasyon düzenleyen polis, Göktaş’ı burada da bulmadı.

Göktaş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının uyumunda Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel takım tarafından tüm Türkiye’de aranıyor. ( HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.