Hayatını kaybeden İlhan İrem’in Fethullah Gülen eleştirisi gündeme geldi

“Anlasana”, “Sürgün Üzere Masallarda” ve “Olanlar Olmuş” isimli yapıtların de ortalarında olduğu çok sayıda müziğe imza atan müzisyen ve müzik kelamı muharriri İlhan İrem, 67 yaşında hayatını kaybetti. İrem’in Fethullah Gülen ile ilgili 1999 yılında kaleme aldığı ‘Mektup’ isimli yazı tekrar gündem oldu.

Antalya’da yayınlanan Yeni İleri Gazetesi’nde “Barış” başlığıyla bir köşe yazısı yazan İrem yazısında “Sevgili Fetuş, seni çok özledik. Neredesin? Rakı içmezsin bilirim lakin şiş kebabını, Boğaz’ı İstanbul’u hiç mi özlemedin?” sözlerini kullandı. İrem, bu tabirlerinden dolayı Gülen’e 100 milyon TL tazminat ödediğini duyurmuştu. Sanatçı, Twitter hesabından “17 yıl evvel.. Fethullah Gülen’in bir milyar TL. tazminat davası açtığı yazı” anonsuyla, aldığı cezaya ait haberin linkini paylaşmıştı.

İrem, “Mektup” başlıklı köşe yazısını, “Türkiye Cumhuriyeti’nin, Kemalist ihtilallerin sarsılmaz bekçileri olarak, seni bu coğrafyada bekliyoruz. Gel de, içten pazarlıklı hayallerinin hiçbir vakit gerçekleşmeyeceğini yakından gör!” kelamlarıyla bitirmişti.

İlhan İrem’in tekrar gündeme gelen yazısı:

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.