İkinci el satıcılarından öğrencilere ihtarlar

Üniversite tercihlerinin açıklamasının akabinde öğrenciler Eskişehir’e akın ederken ikinci el eşya satıcısı Gökhan Torun, öğrencileri sağlam yerlerden alışveriş yapmaları konusunda uyardı.

Üniversite tercihlerinin açıklamasından sonra binlerce öğrenci kent değiştirmeye başladı. Üniversiteyi kazandıkları kente giden öğrencilerin, kullanılmamış eşyaları yüksek fiyatlarla almamak için birinci duraklarından biri ikinci el eşya satışı yapan iş yerleri oluyor.

“DEPODA SATIŞ YAPANLAR EŞYA BOZUK YAHUT SAĞLAM DİYE BAKMIYORLAR”

On üç yıldır ikinci el eşya satışı yapan Gökhan Torun, öğrencilerin dikkatli olması gerektiğini söyleyerek bilhassa depolarda satış yapan satıcılardan uzak durulması gerektiğini vurguladı.

Öğrencilerin Tüketici Müdafaa Kanunu’na nazaran var olan haklarını kullanmalarını tavsiye eden Torun, bu tip işletmelerin eserlere garanti yapmadığını, oluşabilecek bir aksilik sonucu eser iadesinde bulunamayacaklarını belirtti.

El altı satılan eşyalar daha ucuz olduğu için öğrencilerin tercih ettiğini lisana getiren Torun, “Depoda satılan spot eserler emniyetli olmuyor. Depoda satış yapanlar eşya bozuk yahut sağlam diye bakmıyorlar. Onların vergi, kira, sigorta sıkıntısı yok. Eşyalar bozulduğunda vatandaşlar karşılığını alamaz. Depoda satılan eşyalar daha ucuz olduğu için öğrenciler tercih etmeye başladı” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.