İngiltere’de çıplak aramaya maruz bırakılan çocuk intihar teşebbüsünde bulundu

İngiltere’nin başşehri Londra’da polisin çıplak aramasına maruz bırakılan bir kız çocuğunun annesi, kızının yaşadığı travma nedeniyle intihara teşebbüs ettiğini sav etti.

Kimliği açıklanmayan mağdurun annesi, kızının kelepçelendiğini ve erkek polis memurlarının gözü önünde iç çamaşırının yırtıldığını belirtti.

İNCELEME BAŞLATILDI

BBC Türkçe’de yer alan haberde Londra polisinin hususla ilgili inceleme başlattığı kaydedildi.

İngiltere’de 15 yaşındaki bir başka kız çocuğu da uyuşturucu bulundurmakla suçlanmış ve çıplak aramaya maruz kalmıştı.

Çocuk Q ismiyle alınan siyah kız çocuğunun gördüğü muamele protestolara neden olmuştu.

Kelam konusu kız çocuğunun Q ile birebir tarihte, Aralık 2020’de çıplak aramaya maruz kaldığı belirtiliyor.

20 SAATTEN FAZLA GÖZALTINDA TUTTULAR

Haberde otizmli bir melez olduğu belirtilen çocuğun annesi, BBC’ye yaptığı açıklamada kızının 20 saatten fazla gözaltında tutulduğunu ve çocuğunun çıplak aramaya maruz bırakılacağı konusunda kendisine hiçbir ihtar yapılmadığını söyledi.

İki erkek çocukla tartışmaya girdiği belirtilen kız çocuğunun arkadaşlarının polise ihbarı sonucu gözaltına alındığı ve hırsızlıkla suçlandığı öğrenildi.

Bu sırada koronavirüse yakalandığı için karantinada olan anne polisle telefonda konuştu. Kızının otizmli olduğunu ve öğrenme zahmetlerinin bulunduğunu polise aktaran bayan, kızının kendisini yaralama eğilimleri konusunda da polisi uyardı.

Annesi kızının kendisini yaralamak için kullandığı küçük bir bıçağı polise teslim ettiğini bildirdi.

“ERKEK POLİSLERİN ÖNÜNDE İÇ ÇAMAŞIRLARINI YIRTTILAR”

Kızının gözaltına alınmasından 20 saat geçtikten sonra duşa girmesine müsaade verildiğini lakin o sırada üzerinden sivriltilmiş bir çubuk çıkması üzerine altı polis memurunun kızın üzerine çullandığını belirten anne, şöyle konuştu:

“Olivia o gün tıpkı vakitte regl dönemindeydi. İç çamaşırını yetişkin erkek polislerin önünde yırttılar. Kızım perişan oldu.”

Anne, kızının kıyafetlerini zorla çıkardıklarını ve erkek polis memurlarının gözü önünde çamaşırlarını yırttıklarını söyledi.

“KORKUNÇ TESİRLERİ OLDU”

Akıllara sakinlik veren bu olayın kızının akıl sıhhati üzerinde müthiş tesirleri olduğunu belirten anne, kızının intihara teşebbüs ettiğini şu sözlerle anlattı:

“Odasında saatler geçiriyor ve gizlice kendini yaralamaya devam ediyordu. Birkaç hafta sonra da intihara teşebbüs etti.”

HATASIZ BULUNDU

Kesici alet bulundurmakla suçlanıp mahkeme önüne çıkarılan Olivia hatasız bulundu ve mahkeme Olivia’nın üzerindeki kesici aleti yalnızca kendini yaralamak için kullandığını kabul etti.

Akabinde Olivia’nın ailesi kızlarının uğradığı muameleyle ilgili olarak Londra polisine karşı dava açtı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.