İsveç Gezilecek Yerler

 

İsveç, dünyada en çok turistin ziyaret ettiği ve en çok beğenilen ülkelerden biridir. Turistik veya tarihi yerleri çok olduğu için ziyaret edilebilecek ve gidilebilecek pek çok alana mevcuttur. Kaliteli bir yurt dışı turları ile İsveç’ de bulunan bütün güzel alanları rahatlıkla gezebilirsiniz. Bunu dışında İngiltere turu yapmanızda mümkündür.

Stockholm

Avrupa turu ile gidebileceğiniz ve beğenebileceğiniz en güzel alanlardan biridir. İsveç’in başkenti olması ile birlikte Avrupa’nın en gözde şehirleri arasında yer alıyor. Tarihi yapıları müzeleri ve gezilebilecek pek çok alanı ile birlikte Stockholm’um turla beraber ziyaret ederek en güzel alanlarına gezebilirsiniz. Turla birlikte gittiğinizde çok verimli vakit geçirebilirsiniz.

Göteborg

Yurtdışı turları ile gidilebilecek en güzel şehirlerden biridir. İsveç’in en büyük 2 şehri olması ile bilinen bu alanda gezilebilecek pek çok birbirinden hoş yapılar mevcut. Arnavut kaldırımlı sokakları bulunması ile oldukça dikkat çekici sokaklara sahiptir. Ayrıca farklı kanalları da mevcuttur.

Malmö

Avrupa turu ile gezilebilecek İsveç’te yer alan bu şehir özellikle sanatsal ve kültürel mimarisi ile dikkat çeken ve son dönemlerde daha da popüler olan bir şehirdir. Alışveriş mağazaları birbirinden farklı kültürel aktiviteleri ve yenilikçi modern yapısı ile özellikle modernize alanları seven kişiler için tercih edilebilecek ideal bir şehirdir. Pek çok birbirinden hoş alanı bulunuyor.

İcehotel ve İsveç Laponyası

İcehotel, Dünyanın en büyük buzdan yapılmış olan otelidir. Buzdan ve kardan yapılan otel sadece İsveç’in değil neredeyse dünyanın en çok dikkat çeken hoş alanlarından biridir. Estetik görünümü farklı olması ile İsveç’i ziyaret eden herkesin gitmesi gereken bir alandır. 4 yıldızlı bir tesis olması ile birlikte suit odalarının bulunması ve farklı odalarının bulunması ile herkesin kalabileceği tarzı alanları mevcuttur. Ayrıca İngiltere turu içinde harika seçenekler bulunmaktadır.

 

 

Sigtuna

Sigtuna, isveç’in ilk kasabası olarak bilinir. 1000 yıl önce kurulan kasaba aynı zamanda ülkenin doğduğu yer olarak da biliniyor. Pek çok sayıda Orta çağ Kilisesi bulunması ile birlikte hem dikkat çekici hem de oldukça tarihi alanları bulunuyor. İsveç’e yolunuz düştüğünüzde mutlaka uğramanız gereken alanlardan biridir.

Karlstad

İsveç’te bulunan ormanlık alanlardan birine kurulmuştur. Vanern gölü kıyısındaki eşsiz manzarası sayesinde tamamen berrak bir suyun yanında yer alan ve göze hitap eden oldukça hoş bir doğal manzarası bulunuyor. Yurt dışı turu esnasında mutlaka gidilmesi gereken oldukça hoş bir doğal güzelliktir. Turla birlikte bu şehrin en güzel alanlarını gezebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir