Kadınlar 1 Mayıs’a hazırlanıyor: Bu yıl sesimiz daha gür çıkacak

Kadınların yaşadığı eşitsizliklerin her geçen gün arttığına dikkat çeken kadınlar, 1 Mayıs çağrısı yaptı. Kadınlar “Bu mitinge öncelikle kadın emekçiler olmak üzere bütün emekçileri davet ediyoruz. Savaşa karşı barışı haykıracağız. Savaşın ve şiddetin her türlüsünün toplumdaki dezavantajlı gruplara daha fazla zararlarının dokunduğunu biliyoruz” dedi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi Eşbaşkanı Yıldız Ok Orak, Mezopotamya Ajansı’na değerlendirmelerde bulundu.

‘SAVAŞA KARŞI BARIŞI HAYKIRACAĞIZ’ 

Bütün kadınları 1 Mayıs alanlarında örgütlenmeye çağıran Orak, “Sorunlarla mücadele edebilmemizin tek nedeni bir arada olmaktır. Bunun da alanı 1 Mayıs alanlarıdır. Bu mitinge öncelikle kadın emekçiler olmak üzere bütün emekçileri davet ediyoruz.

‘ASGARİ ÜCRET ERİDİ, VERİLEN ZAMLARIN HİÇBİR ÖNEMİ YOK’ 

Hak hukuk mücadelesinde ihraç olan arkadaşlarımızın görevlerine geri dönmesini istiyoruz. Bugün onları ihraç olmaya mahkum edenleri biz mahkum etmek istiyoruz. Asgari ücretler eridi, verilen zamların hiçbir önemi yok. Gelir gider arasında çok büyük bir fark var. Hiçbirimizin geliri giderleri karşılayamayacak durumda o yüzden herkesi alanlara çağırıyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.