Kozan Belediye Başkanı’ndan kendisine IQ testi yollayan Farah Zeynep Abdullah’a dava

Adana’nın Kozan Belediye Lideri Kazım Özgan, ‘Bergen’ sinemasının yayınlanmayacağıyla ilgili yaptığı açıklamaya IQ testi ile karşılık veren oyuncu Farah Zeynep Abdullah’a tazminat davası açtı.

Kozan’da yaşayan Halis Hür tarafından katledilen sanatçı Bergen’in hayatını anlatan sinemanın ilçede vizyona girdiği, fakat sonradan kaldırıldığı savı o periyot reaksiyonlara neden olmuştu.

Belediye Lideri Kazım Özgan, açıklama yaparak sinemanın vizyondan kaldırıldığı tezlerini yalanlamış, sinemanın şiddet içerdiği için ilçede yayınlanmayacağını söylemişti.

Sinema, ilçenin tek sineması olan belediyeye ilişkin sinemada yayınlanmamıştı.

Sinemada Bergen karakterini canlandıran oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Belediye Lideri Özgan’ın, “Araştırdım sinema şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak” kelamlarını alıntılayarak toplumsal medya hesabından IQ testi paylaşmıştı.

100 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Farah Zeynep Abdullah’ın IQ testli paylaşımına, “Farah Zeynep Abdullah IQ testi yollamış. Bu ne demek oluyor? Bir sanatkara yakışır mı?” diyen Lider Kazım Özgan, oyuncu hakkında ‘hakaret’ hatasından 100 bin liralık tazminat davası açtı. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.