Nazmi Arıkan kimdir,nereli ve kaç yaşında? Neden öldürüldü?

Ünlü eğitimci ve Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın kurucusu Nazmi Arıkan ile sürücüsü, dün Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bulunan çiftlik konutunda öldürülmüş halde bulundu.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran bu olayın akabinde Nazmi Arıkan’ın kim olduğu büyük merak konusu oldu.Peki kimdir Nazmi Arıkan?

Nazmi Arıkan kimdir?

Nazmi Arıkan 16 Mart 1953 yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Salur köyünde dünyaya geldi.Arıkan ilkolul ve ortaokul eğitimlerini Yozgat’ta tamamladı.Ardından Tokat Öğretmen Okulu’ndan mezun olarak sınıf öğretmeni oldu.

Nazmi Arıkan Gazi Eğitim Enstitüsü’ne girerek buradan fizik öğretmenliği diplomasını almıştır.Daha sonra Bolu Öğretmen Okulu’nda bir yıl öğretmenlik yapan ünlü eğitimci daha sonra dershaneciliğe geçiş yaptı.

MEF isimli özel dershanede öğretmenlik yaptığı periyot, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Kısmı’nı okuyan Arıkan buradan mezun oldu.

MEF Dershanelerinde 23 yıl öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra 1997 yılında Fen Bilimleri Merkezi Dershane’sini devraldı.

Nazmi Arıkan tek şube ile başladığı bu dershanecilik hayatında şuan Türkiye genelinde 100’ün üzerinde şube açmayı başarmıştır.

Nazmi Arıkan neden öldürüldü?

Ünlü eğitimci Nazmi Arıkan Çanakkale’de bulunan çiftliğinde sürücüsü ile bıçaklanmış halde meyyit bulundu.Arıkan’ın katil zanlısı yakalandı.Katil zanlısının sözü alındıktan sonra cinayetin neden işlendiği netlik kazanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.