Ödül oyununda ortalık karıştı! MasterChef’te korna krizi

Milliyet.com.tr
Jüri koltuğunda Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun oturduğu ‘MasterChef 2022’, tüm heyecanıyla ekranlara gelmeye devam ediyor. Bu hafta yine kırmızı takımın 3-0 kaybettiği MasterChef’in 17 Eylül Cumartesi akşamı yayınlanan yeni bölümünde, ödül oyunu heyecanı yaşandı.Takımlar, şeflerin belirlediği; soğan dolması, balkabaklı kol böreği ve kıbrıs tatlısını en iyi şekilde yapmak için kıyasıyla mücadele etti.

Oyun kuralları gereği üç gruba ayrılan takımlar, 15 dakikalık sürelerle yemek yapmak için aşağıya indiler. İkinci tur yarışmacıları aşağıya inince ilk turdakilerin yukarı çıkmamasını söyleyen Somer Şef, “Süreden bağımsız olarak; yemeğini bitirip, tabaklayan takım, kornaya bastığı an; karşı tarafın sadece bir dakikası kalır” dedi.

Bu durum hem kırmızı hem mavi takımı heyecanlandırırken; kırmızı takım üyeleri arasındaki iletişim kopukluğu geceye damga vurdu. Yemeklerin pişip pişmediğini kontrol eden takım kaptanı Barış, birden fazla kez ‘Basın yemeği” şeklinde, takım arkadaşlarına bağırınca stüdyoda işler karıştı.

AYAZ’DAN KORNA HAMLESİ

Cümleyi yanlış anlayan yarışmacılardan Ayaz, Barış’ın cümlesini “Kornaya basın” diye anlayınca stüdyoda gerginliğe sebep oldu. Yarışmacılardan Ayaz’ın kornaya basmasının ardından yemeğin bitmediği anlaşılınca kırmızı takımın diğer üyeleri, ‘Niye yemek bitmeden kornaya bastın?’ diyerek birbirine girdi.

ŞEFLERDEN BARIŞ’A ELEŞTİRİ

Görüntülerin yeniden izlenmesinin ardından şeflerden Barış’a eleştiri geldi. Takım kaptanı Barış’ın kurduğu cümleyi eleştiren Somer Şef, yarışmacıya; “Bu kadar riskli bir fiili kullanmak doğru mu sence?” dedi.

Ayaz kornaya erken bastığı için börek ve tatlıyı sunamayan, soğan dolmasını da eksik sayıda veren kırmızı takım, ödül oyununu kaybetti. Kazanan taraf mavi takım olurken; maviler ödül oyunuyla birlikte hafta 4-0 skorla kapattı.

ANA KADROYA GİREN YARIŞMACI BELLİ OLDU

MasterChef2in 74’üncü bölümünde; ödül oyunu sonrası yedek yarışmacıların mücadelesi ekranlara geldi. Ana kadroya girebilmek için ter döken yarışmacılar, şeflerin açıkladığı tavuklu siron yemeğini yapmak için çaba sarf etti. Yapılan değerlendirme kapsamında günün en iyi tabağını yapan isimler; Cenkay, Göktürk, Ege, Tolga olarak belirlendi.

İkinci tura kalan yarışmacılar ise pırasa ile en iyi yemeği yapmaya çalıştı. Yarışma sonunda; kazanan ve ana kadroya girmeyi başaran isim Tolga oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.