Özgür Özel’den Ekrem İmamoğlu’na ziyaret: ‘İstanbul İttifakı’ vurgusu öne çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti. Saraçhane’deki ziyaret, saat 14.00’te başladı.

Özel’e ziyaretinde CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de eşlik etti. Özel ve İmamoğlu, görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

“İSTANBUL’U ONA EMANET ETTİK, ÇOK İYİ BAKTI”

Özgür Özel, “5 yıl önce bu binaya devir teslim nöbeti için gelmiştik. Güçlükle alınan mazbatadan sonra ben buranın balkonunda Ekrem başkanının o kalabalığın içinde yaklaşımını izlerken gözyaşlarımı tutamamıştım. O günden bu güne kendisine verilen her bir desteği hakeden bir çalışkanlık ve başarı öyküsüyle karşımızda. Biz İstanbul’u ona emanet ettik çok iyi baktı. İstanbul’u seven herkesi Ekrem Başkan’a emanet ediyoruz. Yolu açık olsun” dedi.

‘İSTANBUL İTTİFAKI’ VURGUSU

Ekrem İmamoğlu ise “Öncelikle bugün sayın Genel Başkanımızı Saraçhane binamızda, İstanbulluların evinde ağırlamaktan çok mutluyum. Hem Genel Başkanımıza, Hem MYK’mıza hem de Parti Meclisimize teşekkür ediyorum. 31 MArt 2024 tarihi itibarıyla birlikte 2019  İstanbul İttifakı’nın daha güçlü bir şekilde bir sonraki 5 yıla hem devam eden projelerimizi bitirmeye hem de yeni projeler üretme kararlılığımızı ortaya koyacağız. Yolumuz açık olsun, hepimize başarılar” sözlerini kullandı.

ADAYLIĞI RESMİLEŞMİŞTİ

CHP Parti Meclisi (PM), dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yeniden adaylığını onaylamıştı.

Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayının Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayının Mustafa Bozbey ve Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı da Ahmet Akın olarak belirlenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir