Samsung TV’ler için özel oyun kumandası geliyor

Samsung, yeni nesil televizyonlarında bulunan Samsung Gaming Hub özelliğiyle, bulut tabanlı oyun uygulamalarını, Amazon Luna ve Xbox Game Pass gibi, tek bir platformda topluyor. CES 2024’e doğru, Samsung bu alanda bir adım daha ileri giderek, “Samsung Gaming Hub İçin Tasarlandı” programını başlattığını duyurdu. Bu program, özellikle bu servise yönelik olarak üretilen oyun aksesuarlarıyla ilgili.

Bu programın ilk ürünü, PDP tarafından üretilen yeni bir kontrol cihazı olacak. “Replay Wireless Controller” adı verilen bu “Gece Mavisi” cihaz, Xbox kontrol cihazına benziyor, ancak Samsung Gaming Hub’ı hemen başlatabilen bir ana düğmeye, ayrıca televizyonun ses ve güç düğmelerine sahip.

PDP’nin Replay kontrol cihazı, 40 saate kadar dayanabilen şarj edilebilir bir pile sahip. Ayrıca, bulut oyunları için minimum gecikme süresiyle tasarlanmış ve 30 feet Bluetooth bağlantı menziline sahip. CES 2024’e katılanlar, bu kontrol cihazını fuar alanında görebilecekler.

Samsung TV’ler için özel oyun kumandası geliyor

Şu an itibarıyla, Replay Wireless Controller, “Samsung Gaming Hub İçin Tasarlandı” programının duyurulan tek aksesuarı. Ancak Samsung, daha fazla cihazın yolda olduğunu ve bu cihazların ambalajlarında, programın bir parçası olduklarını belirten bir rozetin bulunacağını söylüyor. Bu rozet, ürünün Samsung Gaming Hub ile tüm cihazlarda uyumlu olarak kapsamlı bir şekilde test edildiğini doğruluyor.

Samsung’un Hizmet Ortaklıkları Grubu Başkanı Jiho Ha, bu programın “Samsung’un, oyun deneyimlerini yükseltmede aksesuarların vazgeçilmez rolünü tanıması” sonucu doğduğunu belirtti.

PDP’nin Replay Wireless kontrol cihazının bu ay sonunda mağaza raflarında yerini alması ve şimdiden ön siparişe sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir