Savcı Sayan, milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı

Görevinden istifa eden Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu.

‘SON MAAŞIMI İADE ETTİM’

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Savcı Sayan, AK Parti Ağrı İl Başkanlığında yaptığı açıklamada, belediye başkanlığı görevinden istifasını daha önce verdiğini hatırlattı.

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığım görüşmeler sonrası aday adayı olmak için belediye başkanlığından istifa ettim” diyen Sayan, “Biliyorsunuz memurlar bir ay önceden yani çalışmadan maaş alıyor. Ben ayın 16’sında istifa ettiğimden bana 42 veya 45 bin lira gibi bir maaş yatırdılar. Onu hak etmediğimi düşünerek iade ettim. Yeni gelecek belediye başkanı beni sevsin veya sevmesin, ben onun önünü açmak için elimden gelen ne varsa yapacağım. Bana muhalif olsun veya olmasın” ifadelerini kullandı.

‘BABAMIN OYLARIYLA SEÇİLEBİLECEK OLSAM BAĞIMSIZ ADAY OLURDUM’

“Ağrı’yı daha iyi yerlere getirmek için var gücüyle çalışacağını” vadeden Sayan, “Birlikte Ağrı’yı en güzel yere getirmek için çalışacağız. Kardeşlik duyguları içinde bunu yapacağız. Bunun başka yolu yok. Ağrı’nın üstünden kimse hesap yapmasın. Ağrı’nın üstünden hesap yapma hakkı Ağrılılara aittir. Ağrılılar bana oy vermeseydi seçilebilir miydim? Babamın oylarıyla seçilecek olsaydım, gidip bağımsız aday olurdum” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Sayan, milletvekili aday adaylığı başvuru dilekçesini AK Parti İl Başkanı Orhan Güngör’e teslim etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir