Suruç’ta IŞİD taarruzunda ölen Çiçek ve Deprem’in mezarları tahrip edildi

Urfa’nın Suruç ilçesi Amara Kültür Merkezi’nde 20 Temmuz 2015 tarihinde Kobanê’deki çocuklara oyuncak götürmek maksadıyla bir ortaya gelenlere yönelik IŞİD’in gerçekleştirdiği canlı bomba hücumunda 33 genç vefta etti. Katliamda ömrünü yitiren Osman Çiçek ve Kasım Deprem’in Suruç Belediye Mezarlığı’nda bulunan mezarlarına kimliği bilinmeyen kişi ya da şahıslarca taarruz düzenlendi.

Mezar taşlarını kıran saldırganlar, mezara ekilen çiçeklere ziyan verdi. Atak dün katliama ait firari sanıklar Deniz Büyükçelebi ve İlhami Balı istikametinden devam eden yargılamanın ikinci duruşmasına katılmak için Urfa’ya gelen Suruç Aileleri İnisiyatifi üyelerinin mezarlık ziyaretinde bulunması ile fark edildi. Taarruzun hangi gün gerçekleştiği bilinmezken, inisiyatif Suruç Aileleri isimli sanal medya hesaplarından duruma reaksiyon gösterdi.

‘ADLARINI YAŞATACAĞIZ’

Mezopotamya Ajansı’nın haberine nazaran Suruç Aileleri İnisiyatifi yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “33 Düş Yolcumuzdan Osman Çiçek ve Kasım Deprem’in Suruç ilçe mezarlığında bulunan mezarlarına taarruz yapıldı. Mezar taşları kırıldı. 20 Temmuz yaklaşırken 33’lerimize hücumlar artıyor. 33 Düş Yolcumuzun isimlerini sokak sokak yaşatacağız.”

Osman Çiçek ve Kasım Deprem’in mezarlarına 2019 yılında da hücum düzenlenmiş, mezarlar tahrip edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.