Trump’ın yakın grubu, 2020 seçimleriyle ilgili tabire çağrıldı

Fulton İlçesi Bölge Savcısı Fani Willis, “Trump Kampanyası tarafından Kasım 2020 seçimlerinin sonuçlarını etkilemek için birden çok eyalette, koordineli bir plan” olduğunu argüman ettiği soruşturma kapsamında, eski New York Belediye Lideri Giulliani, Senatör Graham ve Trump’ın son başkanlık seçiminde görevli hukuk ekibinin “özel büyük jüri” tarafından dinlenmesini istedi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın kazandığı 2020 seçimlerinde, Georgia’da Trump ve takımının yasadışı işler karışıp karışmadığına yönelik soruşturma, Trump’ın bu yaz bir sonraki seçimde lider adaylığını açıklamasının beklendiği bir periyotta geldi.

Willis’in dilekçesinde, Senatör Graham ve Georgia Eyalet Sekreteri Brad Raffensperger ortasında Kasım 2020’de gerçekleşen telefon görüşmesinin ve Aralık 2020 Georgia yasama komitesi oturumlarında seçimle ilgili yapılan yorumların incelediğine değinildi.

Dilekçenin ayrıntısında, Graham’ın Raffensperger’den “Trump için daha olumlu bir sonuç mümkünlüğünü araştırmak için” birtakım kayıp oy pusulalarının yine incelenmesini istediği tez edildi.

Aynı dokümanda Giulliani ise hem “Trump’ın şahsî avukatı” hem de Georgia ve başka eyaletlerde “Kasım 2020 seçimlerinin sonuçlarını etkilemeye çalışan Trump kampanyasının uğraşlarının baş avukatı” olarak tanımlandı.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.