Wayne Rooney, tarihi fiyatla MLS’e geri dönüyor

Teknik yöneticilik mesleğine 2020-2021 döneminin akabinde futbolu bırakarak adım atan İngiliz futbolunun yıldız isimlerinden Wayne Rooney, birinci tecrübesini Derby Country’de yaşadı.

Kasım 2020’de süreksiz antrenör olarak misyona başlamasının akabinde 2021 yılı ocak ayında teknik yönetici olarak grubun başında yer aldı. Kulübün ekonomik meşakkatleri sebebiyle 21 puanının silinmesiyle döneme başlayan İngiliz grubu, dönem sonunda 34 puana ulaşsa da Championship’te kalmayı başaramazken, Rooney de misyonundan ayrıldığını açıklamıştı.

Derby Country, Rooney idaresinde 49 maçta 15 galibiyet, 13 beraberlik ve 21 yenilgi elde etmişti.

TEKNİK YÖNETİCİ OLARAK GERİ DÖNÜYOR

MLS’te istediği üzere bir dönem geçiremeyen DC United, Hernan Losada’nın yerine daha evvel futbolcu olarak takımında yer alan Wayne Rooney’yi teknik yönetici olarak vazifeye getirmek istiyor.

ABD basınına nazaran, DC United, kulüp tarihinin en yüksek teknik yönetici maaşını vererek, 1 yıldan daha uzun vadeli bir kontratla Rooney’yi misyona getirecek.

Wayne Rooney, futbolcu olarak gittiği DC United’dan 1 Ocak 2021 tarihinde ayrılarak Derby Country’ye transfer olmuştu. Derby Country’de bir yıl oynadıktan sonra futbolculuk mesleğine son veren yıldız isim, kulübün teknik grubuna katılmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.