Yolcu uçağında panik anları: Savaş jetleri bir anda havalandı

İngiltere’den İspanya’ya giden bir uçaktaki yolcular, camdan bakıp F-18 uçaklarını görünce neye uğradığını şaşırdı….

İngiltere’nin başşehri Londra’dan İspanya’nın Menorca adasına hareket eden Easyjet’e ilişkin EZY8303 sefer sayılı uçağında inanılmaz bir olay yaşandı. Bir İngiliz’in bomba ihbarı üzerine alarma geçen İspanya F-18 savaş uçaklarını havalandırdı.

Airbus A319’un tipi uçağın yanındaki F-18 savaş uçaklarını görenler gözlerine inanamazken, yolcular ortasında büyük şok yaşandı. O anlar tekrar bir yolcu tarafından kaydedildi.

18  yaşındaki bir İngiliz vatandaşının yanlış ihbarda bulunduğu anlaşılırken, Londra polisi ihbarı yapan kişinin yakalandığını duyurdu.

SAVAŞ UÇAKLARI EŞLİK ETTİ

İspanya Hava Kuvvetlerine ilişkin F-18 savaş uçaklarının gökyüzünde çekilen imgeleri kısa müddette toplumsal medyada da gündem oldu. İmgelerde F-18 savaş uçağının kanatlarını açarak yolcu uçağının pilotuna takip etmesi için ileti vermesi de dikkat çekti.

İspanyol Hava Kuvvetleri’nin yardımıyla uçak Menorca havalimanına varırken, Uçak ana terminalde öteki uçaklardan uzak bir alana iniş yaptı. Uçak iner inmez bomba imha uzmanlarının bölgeye geldiği açıklandı.
Yapılan incelemeler sonucu uçakta rastgele bir bomba izine rastlanmazken ihbarın geçersiz olduğu ortaya çıktı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.